Medicina 2002; 38 (priedas 1): 63-65

Varpos deviacijos korekcija pagal Šrioderį (Schröder) ir pacientų pooperacinio gyvenimo kokybė

Paulius Bosas, Liudas Bosas¹, Aivaras Matjošaitis

Kauno medicinos universitetas, ¹Kauno 2-oji klinikinė ligoninė

Raktažodžiai: varpos deviacija, varpos korporoplastika, pooperacinio gyvenimo kokybė.

Santrauka. Dažniausiai naudojami varpos deviacijos chirurginio gydymo būdai yra varpos korporoplastika pagal Šrioderį ir Nesbitą. Po varpos korporoplastikos gali būti ankstyvųjų (kraujavimas iš varpos, atsinaujinusi deviacija dėl išsipjovusių siūlų, sumažėjęs ar išnykęs varpos galvutės jautrumas dėl n. dorsalis penis pažeidimo ir kt.) ir vėlyvųjų (randinė fimozė, atsinaujinusi deviacija dėl rando ir kt.) komplikacijų.

Tyrimo tikslas – įvertinti ligonių gyvenimo kokybę po operacijos ir galimas pooperacines komplikacijas.

Patikrinta 12 ligonių, kurie 1994–2001 metais Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje ir Bendrosios medicinos praktikos klinikoje Kaune operuoti minėtuoju būdu, medicininė dokumentacija. Visiems pacientams iki operacijos buvo nustatyta varpos deviacija (dviem – ventralinė, penkiems – šoninė, penkiems – mišri) dėl įgimto varpos kreivumo. Indikacija operacijai – visiems ligoniams buvo sunkesni lytiniai santykiai.

Ankstyvųjų pooperacinių komplikacijų nebuvo nė vienam ligoniui. Patikrinus ligonius po šešių mėnesių ir po metų, vėlyvųjų pooperacinių komplikacijų taip pat nebuvo. Gyvenimo kokybe po operacijos patenkinti visi pacientai: nėra deviacijos, erekcija ir lytiniai santykiai normalūs.

Varpos korporoplastika pagal Šrioderį yra tinkamas būdas įgimtoms varpos deviacijoms koreguoti.

Adresas susirašinėjimui: P. Bosas, KMU, Mickevičiaus 9, 3000 Kaunas

Straipsnis gautas 2002 01 18, priimtas 2002 03 15